Jirka Krejza ml.

Jirka Krejza ml. stříhá lovce Sašu na Sibiři v Jakutské republice 11.08.2001 61°11´s.š 138°24´v.d.. Před odjezdem na plavbu po řece Judoma a Ketanda do Ochotského moře, kam jsme do města Ochotsk připluli na nafukovacím katamaranu 11.9.2001. Saša nás 100 km vezl na motorovém člunu proti proudu řeky Allach-Jun odkud jsem já a Arkadij Sarlik Blincovskij pěšky vyrazili tajgou přes hory k řece Judomě. Celkem jsme pěšky přes bažiny a potoky urazili přes 100 km, po řekách pluli 400 km a nepotkali jsme za celou dobu žádného člověka. Z města Ochotsk nás nákladní loď Omskij odvezla do města Nikolajevsk na Amuru a odtut druhá loď Bureja po řece Amur do města Chabarovsk kde Arkádij jel domů do Moskvy a já po železnici do města Něrungri, dál autobusem do města Aldan, stopem do města Tommot odkud jsem se domluvil s nákladní lodí Džugdžurec, kde jsem si přivydělával nakládáním zboží na loď, která mě za 14 dní dopravila asi 900 km do vesnice Eldikan, odtamtud s nákladním autem 140 km do vesnice Ynykčan, odtud autobusem do vesnice Solněčnyj a pěšky 120 km do vesnice k sašovi Allach-Jun. Část věcí, které bych neunesl jsem nechal v Solněčnym. To už bylo polovina října sněhu 15 cm a mrazu -16 °C. S kotlíkem, sekerou, trochou jídla jsem se pěšky vydal do Allach-Junu, protože jsem neměl peníze na zaplacení odvozu, kde chtěli přes 2000 rublů (2000 Kč). Šel přes noc a den a střídavě spal na silnici na karimatce bez spacáku, aby mě žádné auto neminulo, protože se jezdí pomalu a za den chůze jelo jen jedno auto v opačném směru. Po šedesáti kilometrech chůze mě dojeli milicionáři, kteří jeli do Allach-Junu něco vyšetřovat mě vzali sebou. Znal jsem se s nimi, hrozně se divili odkud jdu a samozřejmě při vodce se vyptávali kde jsem byl. Do vesnice Allach-Jun jsem k Sašovi a jeho ženě Marině dorazil 17.10.2001. Za týden již byl mráz -34°C kdy jsme se sašou na koních jeli na lov sobolů na 10 dní. Domů do Čech jsem se ze Sibiře vracel bez čtyřech měsíců za tři roky a v Moskvě mi uplakaná žena Arkádije řekla, že na mne Arkádij čekal a že ho 18.1.2002 kousek od domu zabili. Domů jsem přijel v únoru 2002. Jirka Krejza mladší.

Jirka Krejza ml. stříhá lovce Sašu na Sibiři v Jakutské republice 11.08.2001 61°11´s.š   138°24´v.d..  Před odjezdem na plavbu po řece Judoma a Ketanda do Ochotského moře, kam jsme do města Ochotsk připluli na nafukovacím katamaranu 11.9.2001. Saša nás 100 km vezl na motorovém člunu proti proudu řeky Allach-Jun odkud jsem já a Arkadij Sarlik Blincovskij pěšky vyrazili tajgou přes hory k řece Judomě. Celkem jsme pěšky přes bažiny a potoky urazili přes 100 km, po řekách pluli 400 km a nepotkali jsme za celou dobu žádného člověka.
Z města Ochotsk nás nákladní loď Omskij odvezla do města Nikolajevsk na Amuru a odtut druhá loď Bureja po řece Amur do města Chabarovsk kde Arkádij jel domů do Moskvy a já po železnici do města Něrungri, dál autobusem do města Aldan, stopem do města Tommot odkud jsem se domluvil s nákladní lodí Džugdžurec, kde jsem si přivydělával nakládáním zboží na loď, která mě za 14 dní dopravila asi 900 km do vesnice Eldikan, odtamtud s nákladním autem 140 km do vesnice Ynykčan, odtud autobusem do vesnice Solněčnyj a pěšky 120 km do vesnice k sašovi Allach-Jun. Část věcí, které bych neunesl jsem nechal v Solněčnym. To už bylo polovina října sněhu 15 cm a mrazu -16 °C. S kotlíkem, sekerou, trochou jídla jsem se pěšky vydal do Allach-Junu, protože jsem neměl peníze na zaplacení odvozu, kde chtěli přes 2000 rublů (2000 Kč). Šel přes noc a den a střídavě spal na silnici na karimatce bez spacáku, aby mě žádné auto neminulo, protože se jezdí pomalu a za den chůze jelo jen jedno auto v opačném směru. Po šedesáti kilometrech chůze mě dojeli milicionáři, kteří jeli do Allach-Junu něco vyšetřovat mě vzali sebou. Znal jsem se s nimi, hrozně se divili odkud jdu a samozřejmě při vodce se vyptávali kde jsem byl.  Do vesnice Allach-Jun jsem k Sašovi a jeho ženě Marině dorazil 17.10.2001. Za týden již byl mráz -34°C kdy jsme se sašou na koních jeli na lov sobolů na 10 dní.  Domů do Čech jsem se ze Sibiře vracel bez čtyřech měsíců za tři roky a v Moskvě mi uplakaná žena Arkádije řekla, že na mne Arkádij čekal a že ho 18.1.2002 kousek od domu zabili. Domů jsem přijel v únoru 2002.

Jirka Krejza mladší.

Zpět


Zavřít
Jiří Krejza podal žalobu na Domov důchodců v Roudnici n.L, který
protizákonně vymáhá vstupní poplatek (dar) 55 500 Kč za přijetí.
Jiří Krejza mladší a Jiří Krejza starší čekají před jednací síní u Okresního soudu v Litoměřicích
telefon do práce : 416 815 911
www.duchodci-webz.cz
Jiří Krejza st. a ml.
Dr. Slavíka 1515
413 01 Roudnice n.L.
Bližší informace naleznete na stránce www.duchodci-webz.cz
>>> Žaloba na Domov důchodců v Roudnici n. L. <<<